Про Уарнет

Академічна мережа “УАРНЕТ” - це Ваш шлях до розвитку.успіху.досягнень.

Державне підприємство Науково-телекомунікаційний центр “Українська академічна і дослідницька мережа” ІФКС НАН України (надалі – “Уарнет” – абревіатура англійських слів “Ukrainian Academic and Research Network”) створене Постановою Президії НАН України № 405 від 20 листопада 1998 року на базі лабораторії інформаційних технологій і комп’ютерних мереж Інституту фізики конденсованих систем НАН України. “Уарнет” було створено з метою забезпечити:

  • сприятливі умови для розвитку вітчизняної науки;
  • потреби наукових та освітніх установ у доступі до ресурсів глобальної інформаційної мережі Інтернет;
  • зв’язок з європейськими науковими інформаційними мережами;
  • розвиток і широке впровадження сучасних інформаційних технологій;
  • запровадження нових інформаційних технологій у діяльності наукових, освітніх та державних установ;
  • дослідження в галузі супутникового зв’язку та телекомунікаційних технологій передачі даних;
  • повноцінну співпрацю наукових центрів України з Європейською та світовою науковою спільнотою (участь у спільних глобальних наукових програмах, у тому числі у програмах, що фінансуються Європейською комісією та урядами розвинутих Європейських країн);
  • створення наукового інформаційного простору України.

Історія розвитку лідера на заході України

Академічна мережа УАРНЕТ
Академічна мережа УАРНЕТ
Академічна мережа УАРНЕТ
Академічна мережа УАРНЕТ
Академічна мережа УАРНЕТ
0
+
державних установ
0
років у бізнесі
0
+
км каналів передачі даних (швидкістю 10/100 Гб/с)
0
%
позитивних відгуків

Сумарна ємність зовнішніх каналів мережі “Уарнет” становить понад 100 Гб/с. Доступ до ресурсів неукраїнського сегменту Інтернету забезпечується як через апстрім-провайдерів («Level3», «Global Crossing», «Cogent», «РЕТН»), так і через європейські вузли обміну Інтернет-трафіком «DE-CIX», «AMS-IX», «PL-IX», «SL-IX» та паритетні канали із європейськими магістральними провайдерами. Всі включення здійснюються 10-гігабітними портами. Побудований прямий канал доступ до Польської академічної мережі PIONER зі швидкістю 10Гбіт/с.

«Уарнет» має свої технічні майданчики (вузли) у всіх обласних центрах України. Всі магістральні вузли зв’язані між собою 10-гігабітними каналами передачі даних і мають кільцеву топологію.

“Уарнет” включений до української мережі обміну Інтернет-трафіком (UA-IX) трьома волоконно-оптичними каналами передачі даних швидкістю 10 Гбіт/с, а також має паритетні канали з крупними провайдерами України.

Інтернет-послугами “Уарнету” користуються органи вищої державної влади України, вищі навчальні заклади України, установи Національної академії наук України, відомчі Академії наук, промислові підприємства, банківські структури, освітні установи та інші.

“Уарнет” забезпечує весь спектр послуг мережі Інтернет, що полягає в якісному доступі до глобальних інформаційних мереж з повним набором послуг Інтернет.


За 25 років роботи в сфері Інтернет-технологій “Уарнет” - це представництва по всій Україніпонад 100 установ НАН України40 університетів100 інститутів та коледжів200 загальноосвітніх шкіл